Ballare | Jaunumi | Par mums | Dejas | Dalībnieki | Foto galerija | Aktivitātes | Kontakti | English


Livonijas svētki „Wendene” Cēsīs un Āraišos

Vendene

Šī gada 21.maijā Cēsīs (Pils diena) un 22.maijā Āraišos (Dabas diena) norisinājās ikgadējie Livonijas svētki „Wendene”, kur pirmo reizi oficiālajā svētku programmā bija iekļauta arī Ballare.

Pils dienā Ballare pasākuma apmeklētājiem svētku sajūtu radīja ar īstenām viduslaiku dejām – virkni raitu un atraktīvu branlu, kā arī no Vācijas nākušo īpatnējo L’Allemande, romantisko franču kāzu deju Danse des Cleves un sarežģīto oriģināldeju Moresca. Neiztrūkstoši dejošanā tika iesaistīti arī svētku apmeklētāji, kuriem tika dota iespēja izlocīt kājas Branle de l’Official un Branle le Pinagay ritmos.

Daļa Ballares dejotāju piedalījās arī viduslaiku tērpu skatē, kur tika demonstrēti dažādu reģionu un laika posmu senie apģērbi un sniegts izsmeļošs stāstījums par to, kādas un kāpēc tieši tādas ir bijušas apģērbu kārtas augstmaņiem 14. un 15.gs. Eiropā. Šī bija lieliska iespēja mūsu dejotājiem padižoties ar saviem krāšņajiem, daļai arī pašu darinātajiem, tērpiem.

Vendene

Tā kā Ballares dalībnieki ne tikai dejo senās dejās, bet arī aktīvi iemēģina roku citās prasmēs – viņi piedalījās vēsturiskās lokšaušanas sacensībās, divkaujās par Āraišu kaujas karavadoņa vietu un slavenajā Cēsu pils tilta kaujā 3 pret 3. Tāpat tika izmantota iespēja nobaudīt pēc senām receptēm uz vietas ceptu maizi, atklāt viduslaikos aktuālos skaistumkopšanas noslēpumus, piedalīties savdabīgās spēlēs un darīt citas aizraujošas viduslaicīgas lietas.

Īpašas atzīmēšanas vērta ir mūsu Andreja uzvara Livonijas mīlas dziesminieku cīņā, kur tikai viņam bija garantēts neizmērojams, skaļš un sirsnīgs daiļo dāmu atbalsts.

Dabas dienā Āraišos Ballare vēroja Āraišu kauju Geidānmuižas teritorijā, kā arī klausījās Trakulas dziesmās Āraišu baznīcā un pielaikoja seno Baltu cilšu tērpus Āraišu pils teritorijā, kā arī vienkārši izbaudīja skaisto saulaino dienu.

Sakām lielu un sirsnīgu paldies Andrim Geidānam un pārējiem Livonijas svētku organizatoriem par iespēju būt šo svētku daļai un vēlāk arī izlīksmoties dzīrēs Geidānmuižā līdz pašai rīta gaismai.

© Ballare 2013