Ballare | Jaunumi | Par mums | Dejas | Dalībnieki | Foto galerija | Aktivitātes | Kontakti | English


28.11.2010 PIRMĀ ADVENTA IESKAŅAS KONCERTS MĀLPILS Kultūras centrā

Ballare Mālpilī

Pa pirmā sniega sarmoto glezno ceļu, Ballare devās uz Mālpili, lai ne vien rādītu savu dejotprasmi Adventa koncertā, bet arī uzstātos kā īpašie viesi Jāzepa Pīgožņa izstādes „Ziemu gaidot” atklāšanā.

Seno deju grupa Ballare tiešām izbaudīja iespēju viesoties Mālpilī ar īpašu koncertu Adventa ieskaņās, jo tieši Mālpils Kultūras centrs mums laipni piedāvāja savu skaisto, sakopto vidi vasaras deju nometnei. Ar šo koncertu vēlējamies gan pateikties Mālpilij par veiksmīgo sadarbību, gan dalīties savā dejotpriekā un mīlestībā uz seno deju ar mālpiliešiem. Koncerta noslēgumā sadejojām vairākas dejas ar saviem jaukajiem skatītājiem – un Ballare ar prieku atzīst – Mālpilī dzīvo prasmīgi dejotāji!

Arī mums šis bija īpašs koncerts, jo svinot savu 10. radošā darba sezonu, dejojām Mālpilī īpašu jubilejas koncertprogrammu. Koncerta laikā skatītājiem bija iespējas iejusties senās Eiropas renesanses noskaņās, izbaudot ceļojumu laikā, dejā, mūzikā un tērpos sākot no vēlīnajiem viduslaikiem, cauri renesanses dzimšanai XV gadsimtā līdz pat tās uzplaukumam XVI gadsimtā.

Ballare kā īpašie viesi bija uzaicināt dejot Mālpilī arī pazīstamā gleznotāja Jāzepa Pīgožņa gleznu izstādes „Ziemu gaidot” atklāšanā. Izstādē Mālpils kultūras centrā apskatāmi gan darbi par ziemas tematiku, gan jaunākās gleznas no sērijas „Zīmes” un kā krāšņs pretstats ziemas tematikai arī gleznas ar Marokas motīviem.

Jāzeps Pīgoznis par saviem darbiem teic: „Mani saista dabas mūžam mainīgais spēks, skaistums un prieks, kas dod vielu arvien jauniem gleznieciskajiem risinājumiem. Sirdij ar Latviju man pilnīgi pietiktu, tāpēc Marokas un Dienvideiropas motīvus uztveru kā profesionālu izaicinājumu iejusties citā kolorītā, lai pēc tam savādāk ieraudzītu arī Latvijas krāsas. Šajā izstādē redzamas arī gleznas, kurās attēlotas dažādas zīmes, kādas ar aizvērtām acīm redzu jau kopš agras bērnības. Šīs zīmes atnāk bez kāda vārdiska skaidrojuma, tādēļ uztveru tās vienkārši caur emocijām un bez tulkošanas. Tāpat aicinu šīs gleznas uztvert arī citus.”

Ballare Bauskā

Koncerta noslēgumā mākslinieks galanti pateicās Seno deju grupai Ballare par jauko sadarbību un atzīmēja, ka Ballare paši atgādina mākslinieciskus tēlus, stāvot kopā ar krāšņajiem gleznojumiem, kuros krāsu simbolika vietumis mijās ar impresionistiski trauslu noskaņu.

Seno deju grupa Ballare arī sirsnīgi pateicas Mālpils kultūras centram par silto uzņemšanu- vadītājai Edītei Priekulei, mākslinieciskās daļas vadītājai Sandrai Rogulei un Jurim Straumem, kurš profesionāli augstvērtīgā līmenī izgaismoja mūsu koncertu. Paldies arī koncerta apskaņotājam un visai Mālpils Kultūras centra radošajai, darbīgajai saimei, kas vērta mūsu viesošanos un koncertu tik izdevušos!

Lai jums siltas domas, šajā ziemas gaismas gaidīšanas laikā!

© Ballare 2013