Ballare | Jaunumi | Par mums | Dejas | Dalībnieki | Foto galerija | Aktivitātes | Kontakti | English


Ballare Tallinas viduslaiku dienās (08.-10.07.2011.)

Ballare Tallinas viduslaiku dienās (08.-10.07.2011.)

Tāpat kā iepriekšējos gados ierasts, arī šogad Ballare viesojās Tallinas viduslaiku dienās, ko rīko Igaunijas tautas mākslas un amatniecības apvienība (Estonian Folk Art and Craft Union) kopš 2000.gada. Tallinas viduslaiku dienas ir viens no populārākajiem pasākumiem Tallinas vasaras dzīvē un tas vērsts uz uzplaukuma pilnbriedā esošā Hanzas savienības laika dzīves ieskicēšanu gan ar skaļu un krāsainu pasākuma atklāšanas procesiju un viduslaicīgām sacensībām, spēlēm un uzvedumiem, gan ar amatnieku veikumu tirdziņā un dejotāju un mūziķu uzstāšanos vecpilsētā. Pateicoties tam, ka šogad Tallina ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, pasākums bija jo īpaši krāšņs un piesātināts.

Devāmies turp jau piektdien, lai pagūtu kārtīgi iepazīties ar uzstāšanās vietu, izmēģinātu plānotās dejas, sajustu Tallinu viduslaiku noskaņās, apmeklētu viduslaiku tirdziņu un noskatītos mūsu igauņu kolēģu uzstāšanos piektdienas pievakarē.

Sestdien Ballare sniedza trīs koncertus svētku apmeklētājiem – divus Rātslaukumā un vienu Pils laukumā, kur sadejojām kopīgā solī ar Tallinas seno deju kolektīvu Lathyrus Odoratus, pievienojoties viņiem uz mums zināmām dejām. Arī svētdien Ballare pirms došanās mājup paguva iepriecināt skatītājus Rātslaukumā ar vienu krāsainu un dzīvespriecīgu koncertu.

Ballare šoreiz skatītājiem piedāvāja četras atšķirīgas 14. un 15.gs. deju programmas, sniedzot iespēju novērtēt un iepazīt senās dejas daudzveidību un emocionālo krāsainību. Neiztikām arī bez sadancošanas ar skatītājiem, kuriem bija iespēja izlocīt kājas divos pēdējā laikā mums ļoti mīļos branlu ritmos – Branle L’Officiell un Schiarazula Marazula. Jāatzīst, skatītāji par šādu iespēju jutās pārsteigti, taču iesaistījās ļoti labprāt.

Ballare saka sirsnīgu paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, īpaši Ilonai Vanadziņai, par sniegto atbalstu nokļūšanai uz Tallinu, kā arī mūsu igauņu kolēģei Lembei Marijai Sihvrei par silto uzņemšanu un sarūpēto brīnišķīgo naktsmītni pašā vecpilsētas sirdī.

© Ballare 2013