Ballare | Jaunumi | Par mums | Dejas | Dalībnieki | Foto galerija | Aktivitātes | Kontakti | English


Ballare Viļakas novadā 5.-6.03.2011.

Ballare Medņevas tautas namā

Marta pirmajā nedēļas nogalē Seno deju grupa Ballare bija devusies uz pašu Latgales pierobežu – Viļakas novadu. Sestdienas vakarā ar savu klātbūtni kuplinājām teatrālu uzvedumu "Katrai Pelnrušķītei savu princi" Medņevas tautas namā, kur zāle jau pusstundu pirms izrādes sākuma bija pilna ar interesentiem.

Uzvedums bija muzikāls vēstījums „Sieviešu dienu gaidot” – par Pelnrušķītes sapni reiz satikt savu Princi un dzīvot laimīgi līdz mūža galam. Tomēr kā jau katrā kārtīgā pasakā pienākas, mīlniekus izšķīra ļaunā ragana un nosūtīja katru uz savu zemi. Tā nu Princis devās meklēt savu Pelnrušķīti uz vairāku Eiropas valstu galmiem, kuru dzīvi dažādu gadsimtu griezumā ieskicēja Ballare. Vācijas galma dzīve iezīmējās plūstošajā un mainīgajā L’Allemande ritmā, Itālijas krāšņumu un rotaļīgumu demonstrēja Anello, savukārt Spānijas greznību un kaisli pauda deja Il Canario. Turklāt ar Ballares dejotās romantiskās angļu dejas Mr.Beveridge’s Maggot un Burvja meistarības palīdzību Princis savu Pelnrušķīti tomēr atrada.

Šādi pasākums atspoguļots Viļakas novada domes mājas lapā

Ballare pie Upītes jauniešiem

Savukārt svētdien Ballares dalībnieki izmantoja iespēju sadancot latvju dančus ar Upītes pagasta jauniešiem. Upītes jauniešu folkloras kopas vadītājs Andris Slišāns un kolektīva dalībnieki mācīja Ballares dejotājiem arī dažus īpašus latgaļu dančus.

Ballare teic aizrautīgu paldies arī Dabas parka „Balkanu kalni” saimniekiem par lielisko iespēju izmēģināt dažādas trases slēpošanā un baudīt skaisto dabu un maltīti pie ugunskura, kā arī Viļakas novada domes priekšsēdētājam Sergejam Maksimovam par iespēju paviesoties Šķilbēnu (Rekovas) Sāpju Dievmātes Romas katoļu jaunajā baznīcā.

Ballares dejotāji no visas sirds pateicas Viļakas puses ļaudīm, īpaši pasākuma idejas autorei Sandrai Ločmelei, par silto un sirsnīgo uzņemšanu un jau spodrina zābakus nākamam šīs Latvijas daļas apmeklējumam.

© Ballare 2013