Ballare | Jaunumi | Par mums | Dejas | Dalībnieki | Foto galerija | Aktivitātes | Kontakti | English


Senās dejas un mūzikas svētki Rīgas svētku ietvaros

16.augusts (svētdiena), Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē

12.00 - 12.30

Baroka (17.gs.) deju grupa La Maison Noble (Stella&Jānis) – piedalīsies šajā koncertā pirmo reizi un izpildīs gan rekonstruētās, gan operu uzvedumiem sacerētās dejas - sarabanda, la folia, menuets u.c. Dejos Rundāles pils meistaru darinātajos greznajos tērpos, kas ikviens ir kā patstāvīgs mākslas darbs, veidots, par pamatu ņemot konkrētas dāmas vai kunga portretu. Tērps lieliski papildina un izceļ katru dejotāja kustību. Grupa piedalās baroka operu uzvedumos kopā ar orķestri Collegium Musicum un diriģentu Māri Kupču, Senās mūzikas festivālā, Rundāles pils pasākumos un citur.

12.30 - 13.45

Ludus&Canto&Ballare - Hanzas savienības laiki Rīgā. Programma pirmo reizi tika rādīta Mazās Ģildes zālē š.g. 16.maijā. Tajā apvienots laikmeta garam raksturīgākais vokāli instrumentālajā mūzikā un dejā. Tērpi atbilstoši Hanzas savienības pastāvēšanas vidusposmam – 14.-16..gs. no dažādām Eiropas valstīm. Programmā ietverti aizraujoši stāsti par notikumiem, cilvēkiem un viņu paradumiem. Grupas ir senās mūzikas un dejas jomā vispieredzējušākās (senākās) Latvijā. Regulāri koncertē Rīgā, Latvijā.

13.45 - 14.30

Calendula - Jaunumi no Tukuma :) – jauni tērpi, jauni dalībnieki, jaunas dejas.. Viduslaiku mistika, artistiskums, romantiskas attiecības .. Grupa darbojas jau daudzus gadus. Regulāri koncertē gan Tukumā, gan Jaunpils pilī kā arī dažādos svētkos un pasākumos. Rīgas svētku ietvaros notiekošajā Kolonnu zāles koncertā piedalās jau vairākus gadus.

14.30 - 15.15

Grāfa B.Šeremetjeva laiki Piebalgā – speciāli deju grupai "Piebaldzēni" (vadītāja Lāsma Skutāne) veidota programma, kura pirmizrādi piedzīvoja 2014.gada Ziemassvētkos greznajā Inešu pilī. Krievu mazurka, kotiljons, menuets... Gaisīgi, pasteļtoņos ieturēti ampīra laika tērpi ar velci dāmām, frakas Lielo uzvaru un zaudējumu laiks – Napoleona laiks...

15.15 - 16.00

Magnolija - Cēsis - Viktorijas laika dejas (19.gs.vidus). Polonēze, kadriļas un valši, valši.. Galantums, izsmalcinātība, labas manieres! Dāmu tērpos košas krāsas, kupli krinolīni, šmaugi vidukļi, krāsaini vēdekļi. Kungu – frakas ar košām vestēm un īpaši sietiem kaklautiem. Grupa pastāv vairāk kā 5 gadus. Regulāri koncertē Cēsīs, tuvākās un tālākās apkārtnes muižās un pilīs un pilsētu svētkos, kā arī Rundāles pils dārza svētkos, kas ik gadu notiek jūnija beigās. Kolonnu zāles koncertā piedalījušies jau vairākkārt.

16.00 – 16.30

Ballare - Mūsu cienījamie viespasniedzēji Jane Gingell (Anglija), Frank Perenboom (Nīderlande), Hazel Dennison (Anglija) ir pelnījuši, ka sniedzam nelielu ieskatu viņu biogrāfijās un meistarklasēs apgūtajās dejās. Tas ir mūsu lielais paldies viņiem!

16.30 – 17.00

Angļu deju ( country dance ) mācīšana publikai. Šīs renesanses perioda dejas ir ļoti demokrātiskas, aizraujošas un viegli apgūstamas. Gandarījums un lielisks garastāvoklis garantēts!

Uz tikšanos!


© Ballare 2015